Cikkek arhívuma: 2016/2017 2017/2018

 

Immár kilencedik alkalommal rendezik Szolnokon az Ádámok és Évák Ünnepét, a Szolnoki Szigligeti Színházban. Idén ismét együtt lépnek színpadra az általános-, és a középiskolások. A témát a pedagógusokkal közösen választotta színház vezetősége, ebben az évben a 19. és a 20. század magyar íróinak, költőinek műveiből válogathattak a diákok.(Fotó: 2017 Archívum)

)

(Fotó: 2017 Archívum) A fotókat Csabai István készítette.

ÁDÁMOK ÉS ÉVÁK ÜNNEPE 2018

DÍJAZOTTJAK

1.) A legszebb kiejtésű fiú: Horváth Ábel Olivér (Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium – Karinthy Frigyes: Hamlet a mellényzsebben – Hamlet)

2.) A legszebb kiejtésű lány: Makai Anna (Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola – Örkény István: Az Állva Maradás Joga, avagy egy Pocsolya emlékiratai – A nő)

3.) A legügyesebb fiú epizódalakítás: Vona Bálint (Kassai Úti Magyar – Angol Két Tannyelvű Általános Iskola – Mikszáth Kálmán: Az elképzelt méz – Újságíró)

4.) A legügyesebb lány epizódalakítás: Mester Boglárka (Aranyos Szeglet Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola  – Tamási Áron: A szegény ördög – Lámenta)

5.) A legügyesebb fiú főszereplő: Pogány Domokos (A Magiszter Alapítvány Szolnoki Fényes Adolf Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Alapfokú Művészeti Iskolája – Hajnóczy Péter azonos című műve alapján: Ki a macska? –  Vezér)

6.) A legügyesebb lány főszereplő: Váli Lívia (Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma – Karinthy Frigyes: Teknősbéka – Doktornő)

7.) A legötletesebb megvalósítás : Varga Katalin Gimnázium  (Jókai Mórtól Jókai Mórig)

8.) A legügyesebb csapat: A Magiszter Alapítvány Szolnoki Fényes Adolf Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Alapfokú Művészeti Iskolája (Hajnóczy Péter azonos című műve alapján: Ki a macska?)

9.) A legkimunkáltabb előadás: Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma (,,J.A.J. SZAVAK”)

10.) A legösszeszokottabb csapat: Hajnóczy József Gimnázium Humán Szakgimnázium és Kollégium (Szabó Magda: Abigél)

11.) A legbátrabb csapat: Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma (Karinthy Frigyes: Teknősbéka)

12.) A legérzékenyebb előadás: Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium (Együtt az úton József Attila vershalandzsa)

13.) A legköltőibb előadás: Szolnoki Széchenyi István Gimnázium(Sorstérkép, Tóth Krisztina: Moszkva tér, A női szexualitásról, Térkép című novelláinak átdolgozása)

14.) A legmeglepőbb megvalósítás: Liget Otthon Fogyatékos Személyek Ápoló, Gondozó Otthona és Nappali Intézménye (A …vén csávó srácai Jókai után szabadon)

15.) A legvidámabb előadás: Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
(Hamlet a mellényzsebben)

16.) A legelgondolkodtatóbb előadás: Aranyos Szeglet Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola (Molnár Ferenc: A vörös malom)

17.) A legemlékezetesebb pillanat: Kassai Úti Magyar – Angol Két Tannyelvű Általános Iskola (Mikszáth Kálmán: Az elképzelt méz)

18.) A legmozgalmasabb előadás: Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola  (Örkény István: Az Állva Maradás Joga, avagy egy Pocsolya emlékiratai)

19.) A legötletesebb látvány: Szolnoki Szolgáltatási SzC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi Két Tanítási Nyelvű Szakképző Iskolája (Mikszáth Kálmán: A fotográfiák regénye című elbeszélése alapján)

20.) A legjobb koreográfia: A Magiszter Alapítvány Szolnoki Fényes Adolf Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Alapfokú Művészeti Iskolája (Hajnóczy Péter azonos című műve alapján: Ki a macska?)

21.) A legőszintébb előadás: Aranyos Szeglet Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola (Tamási Áron: A szegény ördög)

22.) A legjobb szöveg: Verseghy Ferenc Gimnázium (Tanárnő kérem! Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem nyomán)